Zasady korzystania z ulgi na Internet

Zasady korzystania z ulgi na Internet

Internet jest jednym z najbardziej podstawowych mediów, z których korzystamy na co dzień. Zapewnia nam między innymi dostęp do różnych urzędów i publicznych placówek, gdzie wiele rzeczy załatwić można już bez konieczności wychodzenia z domu. Nie dziwi więc, to, że aby dostęp do sieci ułatwić, przewidziano możliwość skorzystania z ulgi internetowej, z której w zasadzie skorzystać może każdy, kto dokonuje opłat za korzystanie z sieci.

Ulga, jak na razie przynajmniej mieści się w granicach 760 złotych. Całą tą kwotę odliczyć można w swoim zeznaniu podatkowym o ile dokładnie tyle lub więcej podatnik wydał na korzystanie z sieci. Jest to jak widać dosyć spora i przysługująca na jedną osobę ulga.

Jeśli opłaty na Internet dokonywane są wspólnie, to możliwe przez każdą z osób skorzystanie z limitu o dokładnie takiej wysokości. Warto też wiedzieć jakie dokładnie wydatki można sobie w ten sposób odliczyć. Są to na ogół faktury od operatorów, którzy mają nam do zaoferowania Internet stacjonarny, ale rozliczyć można w ten sposób także koszty związane z korzystaniem z Internetu mobilnego. Także do wydatków, które obejmuje ulga Internetowa doliczyć można sobie wszelkiego rodzaju wydatki związane z jednorazowym korzystaniem z sieci.

Mogą być to na przykład wydatki jednorazowe na przykład w kawiarenkach internetowych, jeśli chcemy skorzystać z sieci. Nie ma też znaczenia to czy z sieci korzysta się na komputerze czy na urządzeniach mobilnych, ani sposób w który dostarczany jest Internet. Tak samo możliwe jest odliczenie wydatków na Internet jeśli korzystamy z sieci w połączeniu z usługami takimi jak telewizja cyfrowa. Tutaj także pod uwagę powinniśmy wziąć to, że ulga nie obejmuje całościowych wydatków związanych z zakupieniem takiego pakietu, ale tylko koszty które rzeczywiście poniesione zostały na usługi internetowe. Z ulgi skorzystać mogą także osoby które rozliczają się wspólnie, także wtedy gdy rachunki czy faktury związane z korzystaniem z sieci wystawiane są tylko na jedną osobę.

Podobne wpisy:

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.