Dodatkowe usługi przy wykupieniu dostępu do sieci

Dodatkowe usługi przy wykupieniu dostępu do sieci

O dodatkowych usługach, z których korzystać mogą abonenci można mówić nie tylko przy okazji wykupienia Internetu stacjonarnego ale także w przypadku gdy korzystamy z mobilnego dostępu do sieci. Część operatorów co prawda oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z dostępu do Internetu mobilnego także przy okazji wykupienia dostępu stacjonarnego.

Wtedy z Internetu mobilnego korzystać można nie jako na próbę co jest nie małą atrakcją. Dla tych, którzy decydują się jednak na skorzystanie z Internetu mobilnego, operatorzy także szykują szereg dodatkowych usług z których mogą oni skorzystać. Przykładem jest tutaj możliwość otrzymania dodatkowego limitu danych.

Liczba dodatkowych danych które można w ramach takiej oferty pobrać zmienia się oczywiście w zależności od rodzaju wykupionego pakietu. Dodatkowy limit powiększa już przysługujący użytkownikowi limit danych. Jest to więc dosyć atrakcyjny dodatek. Inną ciekawą usługą dodawaną specjalnie dla użytkowników Internetu mobilnego jest możliwość korzystania z sieci w określonych godzinach, na przykład w godzinach nocnych i wieczornych, bez naliczania limitu danych, czy też pobierania dodatkowych opłat. Jest to także spotykane raczej w ramach promocji aczkolwiek coraz częściej spotkamy się z takimi ofertami.

Normą nie tylko dla osób korzystających z Internetu mobilnego jest także oferowanie dodatkowego oprogramowania komputerowego które może pełnić różne funkcje. Popularne jest dodatkowe oprogramowanie antywirusowe, które jest często po prostu wliczane w cenę abonamentu internetowego lub oferowane za dodatkową, niewielką dopłatą. Podobnie jest z oprogramowaniem, które jest wykorzystywane do podłączenia się do sieci. W takich przypadkach oprogramowanie to jednocześnie może pokazywać liczbę już pobranych danych co pozwala na bieżące i dokładne kontrolowanie limitu danych które użytkownikom przysługują lub też dokonywanie w czasie rzeczywistym pomiaru szybkości łącza internetowego. Takie informacje są niezmiernie istotne nie tylko dla tych osób, które korzystają z Internetu mobilnego, jak najbardziej przydać mogą sie także użytkownikom Internetu stacjonarnego.

Podobne wpisy:

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.